Producenci

Ogłowie Rambo Micklem

Cena: 729,00 zł 729.00
ilość kg
dodaj do przechowalni

Opis

Ogłowie Micklem zostało zaprojektowane ze szczególną uwagą na anatomię czaszki konia. Uwzględnia pięć szczególnie wrażliwych obszarów głowy konia, redukując wywierany na nie nacisk, dzięki czemu jest bardziej komfortowe dla konia. 

  • Górna i dolna szczęka – górna szczęka jest zdecydowanie szersza od dolnej i wystaje nad nią. Wyjątkowy kształt i umieszczenie nachrapnika w ogłowiu Micklem omija tą wrażliwą okolicę. Skośne paski prowadzące do nachrapnika omijają łagodnym łukiem kość jarzmową a przede wszystkim wystające zęby trzonowe dzięki czemu wrażliwe tkanki wewnątrz jamy ustnej nie zostają uszkodzone.
  • Nerwy czuciowe – nerwy te mają swoje zakończenia tuż pod miejscem gdzie leży klasyczny nachrapnik. Ciągły nacisk w tym miejscu może powodować dyskomfort dla konia jak również drętwienie okolic nosa i pyska. Z tego powodu położenie ogłowia Micklem całkowicie omija punkty zakończenia nerwów czaszkowych.
  • Nacisk na potylicę – Pasek potyliczny jest poszerzony, wyprofilowany oraz miękko podszyty. Nie przechodzi przez niego dodatkowy pasek do nachrapnika, dzięki temu nacisk jest równomiernie rozłożony na większym obszarze.
  • Delikatna i krucha kość nosowa – nachrapnik ogłowia Micklem znajduje się dostatecznie wysoko nad delikatną końcówką kości nosowej nie wywierając na nią nacisku.
  • Język i kąciki pyska – wiele koni nie toleruje silnego nacisku na język, kąciki pyska i żuchwę, dlatego w ogłowiu Micklem można zastosować dodatkowe zaczepy – system ochrony języka - które przenoszą dodatkowy nacisk na nos.   

 

W wypożyczalni dostępne w kolorze czarnym, rozmiar Standard (Full)

Maksymalny czas testowania 14 dni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl