Ogłowie Rambo Micklem

Produkty
729
PLN
Ogłowie Rambo Micklem
Ogłowie Rambo Micklem
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 729,00 zł
Cena netto: 592,68 zł
kg

Ogłowie Micklem zostało zaprojektowane ze szczególną uwagą na anatomię czaszki konia. Uwzględnia pięć szczególnie wrażliwych obszarów głowy konia, redukując wywierany na nie nacisk, dzięki czemu jest bardziej komfortowe dla konia. 

  • Górna i dolna szczęka – górna szczęka jest zdecydowanie szersza od dolnej i wystaje nad nią. Wyjątkowy kształt i umieszczenie nachrapnika w ogłowiu Micklem omija tą wrażliwą okolicę. Skośne paski prowadzące do nachrapnika omijają łagodnym łukiem kość jarzmową a przede wszystkim wystające zęby trzonowe dzięki czemu wrażliwe tkanki wewnątrz jamy ustnej nie zostają uszkodzone.
  • Nerwy czuciowe – nerwy te mają swoje zakończenia tuż pod miejscem gdzie leży klasyczny nachrapnik. Ciągły nacisk w tym miejscu może powodować dyskomfort dla konia jak również drętwienie okolic nosa i pyska. Z tego powodu położenie ogłowia Micklem całkowicie omija punkty zakończenia nerwów czaszkowych.
  • Nacisk na potylicę – Pasek potyliczny jest poszerzony, wyprofilowany oraz miękko podszyty. Nie przechodzi przez niego dodatkowy pasek do nachrapnika, dzięki temu nacisk jest równomiernie rozłożony na większym obszarze.
  • Delikatna i krucha kość nosowa – nachrapnik ogłowia Micklem znajduje się dostatecznie wysoko nad delikatną końcówką kości nosowej nie wywierając na nią nacisku.
  • Język i kąciki pyska – wiele koni nie toleruje silnego nacisku na język, kąciki pyska i żuchwę, dlatego w ogłowiu Micklem można zastosować dodatkowe zaczepy – system ochrony języka - które przenoszą dodatkowy nacisk na nos.   

 

W wypożyczalni dostępne w kolorze czarnym, rozmiar Standard (Full)

Maksymalny czas testowania 14 dni.

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl