Wielokrążek KK Ultra Sprenger 16 mm

Produkty
819
PLN
Wielokrążek KK Ultra Sprenger 16 mm
Wielokrążek KK Ultra Sprenger 16 mm
Cena: 819,00 zł
Cena netto: 665,85 zł
szt.
* - Pole wymagane
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

40618/78/16

Producent:
SPRENGER

Wielokrążek jest to bardzo uniwersalny rodzaj wędzidła ze względu na możliwość zastosowania 4 różnych sposobów przypięcia wodzy. Różny stopnień użycia dźwigni intensyfikuje działanie pomocy używanych przez jeźdźca.
Aby uzyskać bardziej bezpośrednie działanie wędzidła można podpiąć wędzidło paskiem pod brodą. W ten sposób zostaje ograniczony nacisk na potylicę.
Zredukowanie z 3 kółek na 2,5 kółka czyli zmniejszenie długości dźwigni powoduje szybsze i łagodniejsze działanie i jest tym samym lepszym wyborem dla wrażliwych koni.

KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka. Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy. "Skręcenie" łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami.

Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów. Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”.

Wędzidło wykonane z Sensoganu , materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzującego się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania. Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie "żucia" wędzidła przez konia oraz ślinotoku - co zawsze poprawia jakość kontaktu.

Dodatkowy pasek pod brodę Sprenger : https://www.stajniasklep.pl/product/Pasek-do-wielokrazka-Sprenger-7495767?Keyword=wielokr%C4%85%C5%BCka&

Dane techniczne

Rodzaj ścięgierza (mouthpiece) Łącznik podłużny
Materiał Sensogan (miedź, mangan, cynk)
Konstrukcja ścięgieża (construction) Podwójnie łamany
Typ wędzidła - część policzkowa Wielokrążek 2,5 kółka

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl