Producenci

Pelham podwójnie łamany Novocontact 16mm Sprenger

Cena: 1 115,00 zł 1115.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: SPRENGER
Kod produktu: 42156

Opis

PELHAM – jest to rodzaj kiełzna łączącego  działanie munsztuka z wędzidłem.
Tak skonstruowane wędzidło pozwala na większą kontrolę podczas jazdy na silnych i potężnych koniach.
Sygnały biegnące od wodzy oddziaływują na trzy części głowy konia; język, potylicę  i żuchwa.
Pelham może być używany przy zastosowaniu jednej lub dwóch par wodzy.
W przypadku użycia dwóch par wodzy - wodza wędzidłowa oddziaływuje na jezyk oraz krawędzie żuchwę, zać wodza przypieta do czanek na potylicę i dolną część żuchwy.
Przy użyciu jednej wodzy zalecamy zastosowanie łącznika, którym łączy się pierścienie wędzidłowe oraz dolne kółko czanek i dopiero do niego dopina się wodze.
Zwracamy uwagę, że prawidłowo zapięcie łańcuszka - po nabraniu wodzy kąt ustawienia czanek w stosunku do osi pyska konia nie powinien przekraczać 45 °.
Ponieważ podbródek konia jest bardzo wrażliwy  - warto używać osłony łańcuszka.
System NOVOCONTACT to najnowszy wynalazek HS Sprenger w dziedzinie wędzideł.
Opracowano je, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, wykorzystując nowoczesny stop jakim jest Sensogan oraz technologię KK-Ultra.
Wykonane badania oraz testy przeprowadzone zarówno przez profesjonalnych jak i rekreacyjnych jeźdźców potwierdziły, iż są odpowiednie dla każdego konia.
Dzięki unikalnemu, owalnemu kształtowi, przy stabilnym utrzymaniu kontaktu przez jeźdźca - uzyskujemy delikatne oddziaływanie na większej powierzchni języka.
W momencie zwiększenia działania wodzy, wędzidło lekko obraca się do przodu i powierzchnia przylegania do języka staje się węższa - zwiększając precyzję i skuteczność komunikacji z koniem.
Podwójnie łamane wędzidła Novocontact są wręcz idealne do stosowania u koni, które sporadycznie mają tendencję do zbyt silnego oddziaływania na rękę jeźdźca,
lecz są zbyt wrażliwe by można jeździć na nich, przy użyciu „ostrzejszych” wędzideł.
Wędzidła Novocontact poprawiają interakcję między jeźdźcem i koniem, ułatwiają akceptację wędzidła oraz podnoszą jakość kontaktu.
W wędzidle wykorzystywany jest także system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger, bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.
Dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejsza się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.
"Skręcenie" łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami.
Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów.
Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”.
Istotny jest fakt, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.
Wędzidło wykonywane jest z Sensoganu.
Materiał opracowany przez HS Sprenger, charakteryzuje wysoki, uregulowany poziom utleniania.
Uzyskujemy dzięki temu zintensyfikowanie "żucia" wędzidła przez konia oraz ślinotoku - co zawsze poprawia jakość kontaktu.

Długość czanek - 45mm

Dane techniczne

Rodzaj ścięgierza mouthpiece Łącznik zwykły
Materiał Sensogan
Konstrukcja ścięgieża (construction) Podwójnie łamany
Typ wędzidła - część policzkowa Pelham
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl