Producenci

Wędzidło oliwkowe D z krętlikiem WH-Ultra 16mm Sprenger

Cena: 999,00 zł 999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: SPRENGER
Kod produktu: 40415/78/16

Opis

WH ULTRA to zmodyfikowany system KK ULTRA – opatentowany przez HS Sprenger system bazujący na wykorzystaniu wyjątkowej wrażliwości końskiego języka.

 

W systemie KK ULTRA, dzięki zmniejszeniu łącznika z 4 do 2,5 cm – wędzidło jest bardziej dopasowane do ilości miejsca w końskim pysku oraz zmniejszają się nacisk na boczne części pyska i żuchwy.

"Skręcenie" łącznika o 45 ° do przodu, powoduje lepsze układanie się wędzidła na języku, dając szansę na delikatny i równomierny kontakt, nieporównywalny z innymi kiełznami.

Jeździec ma możliwość przekazywania koniowi jasnych i precyzyjnych sygnałów.

Pozytywna zmiana widoczna praktycznie „od razu”.

Istotny jest fakt, iż przy prawidłowym dopasowaniu wędzidła, nie kaleczą podniebienia konia oraz  wyeliminowany został efekt „dziadka do orzechów”.

Unikalną cechą WH ULTRA jest łącznik z rolką, przynoszącą pozytywne efekty w postaci zwiększenia koncentracji konia na odbiorze sygnałów " z języka".

WH ULTRA są bardzo zalecane dla koni, które nie reagują dobrze na sygnały biegnące od wodzy.

Rolka wzmacnijąc delikatną stymulację, poprawia możliwość uzyskania prawidłowego kontaktu, dzięki któremu koń się lepiej się rozluźnia ( szczególnie w "szczęce" ) i koncentruje na poleceniach jeźdźca.

 

Wędzidła typu D-Ring utrzymują stałą - centralną pozycję wędzidła w pysku oraz zapobiegają "przeciąganiu" wędzidła .

Dzięki temu łącznik systemu WH ULTRA realizuje delikatny nacisk na centralną strefę języka, zaś pierścienie wspomagają boczne działanie wodzy.

Nadają się szczególnie dla koni nie poruszających się w pełnej równowadze oraz samowolnych - poprzez wspieranie kontaktu i stabilizację pozycji wędzidła.

Odpowiednie dla koni z wrażliwymi kącikami pyska - nie przyszczypują warg.

 

Wędzidło wykonywane jest z Sensoganu, kółka ze stali nierdzewnej, materiału opracowanego przez HS Sprenger, charakteryzującego się wysokim, uregulowanym poziomem utleniania.

Uzyskujemy dzieki temu zintensyfikowanie "żucia" wędzidła przez konia oraz ślinotoku - co zawsze poprawia jakość kontaktu

Dane techniczne

Rodzaj ścięgierza mouthpiece Łącznik z krętlikiem
Materiał Sensogan
Konstrukcja ścięgieża (construction) Podwójnie łamany
Typ wędzidła - część policzkowa D-kółka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl