Producenci

Pelham prosty Poponcini

Dostępność: Dostępny
Cena: 1 235,00 zł 1235.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: POPONCINI
Kod produktu: Wędzidło Pelham Poponcini

Opis

Wędzidło Poponcini baby pelham prosty wykonany z miękkiej gumy doskonale akceptowanej przez konie. 

 

Giętkość Ścięgierza : Harmony 1 (miękki)

Czanki krótki - baby pelham

PELHAM – jest to swojego rodzaju połączenie działania munsztuka z wędzidłem. Zapewnia dodatkowe działanie dźwigni na potylicę a dzięki zastosowaniu łańcuszka nacisk jest wywierany na żuchwę. Pelham może być używany przy zastosowaniu jednej lub dwóch par wodzy. Przy użyciu jednej wodzy zalecamy zastosowanie łącznika którym łączy się kółka i do niego przypina wodze. Jeśli koń ma tendencję do rzucania głową zasadne jest zastosowanie dwóch par wodzy wówczas dolna para wodzy wywiera większy nacisk na potylicę. Koń próbując uniknąć tego nacisku będzie obniżał głowę. Często stosuje się dwie pary wodzy aby użyć nacisku na potylicę wówczas gdy to stosowne. 

Poponcini to niezwykle delikatne wędzidła produkowane we Włoszech.

Wyróżnia je znany pod nazwą „Harmony” elastyczny ścięgierz występujący w trzech rodzajach giętkości. Najbardziej elastyczny to Harmony A, następnie Harmony 1 oraz mniej elastyczny Harmony 2.

Wszystkie są produkowane ze stalowego drutu z miedzianymi tulejami na końcach, który jest ręcznie pokrywany warstwą całkowicie nietoksycznego silikonu, który zapewnia koniom maksymalny komfort i jest bardzo dobrze akceptowany. Jest to typ wędzidła, które jest bardzo wygodne dla konia, może z łatwością zamykać pysk dzięki czemu jest spokojniejszy i bardziej zrelaksowany. Należy jednak pamiętać, że trwałość tego wędzidło wykonanego z silikonu jest mniejsza od wędzideł z metalowymi ścięgierzami.

Długość czanek - 45mm

UWAGA W związku z tym, że wędzidła Poponcini są tak miękkie istnieje możliwość, że zostaną przegryzione przez konia czego nie obejmuje gwarancja. 

Aby przetestować wędzidło Poponcini należy je uprzednio owinąć bandażem lateksowym. Pogryzione czy przegryzione wędziło nie może zostać zwrócone do wypożyczalni. 

Dane techniczne

Materiał Guma
Konstrukcja ścięgieża (construction) Prosty
Typ wędzidła - część policzkowa Pelham
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl